Swim Smooth
plavecká škola
Menu

Trenér

Trainee

Jsem mladý trenér, který se chce naučit trénovat na profesionální úrovni.

Jana

Trenér

Plavání se věnuji od nejútlejšího věku. Odjakživa mě lákala voda. Již v dětství jsem navštěvovala plavecký klub, kde jsme se pod vedením odborných trenérů zdokonalovali v plaveckých způsobech. Výsledkem těchto aktivit byly účasti na závodech oblastních a krajských přeborů. Během studií na Přírodovědecké fakultě UP v Olomouci jsem navštěvovala kurzy plavání pro studenty Fakulty tělesné kultury UP, kde jsem se účastnila vysokoškolských závodů. Kvalifikace: Jsem držitelkou certifikátu Trenér III. třídy a také Rozhodčí III. třídy. Mám několikaleté zkušenosti s trénováním nejmenších a starších dětí. V současné době se také aktivně účastním plaveckých závodů jako rozhodčí. Proč jsem se rozhodla trénovat Swim Smooth? S metodou Swim Smooth jsem se setkala na plaveckých závodech. Tato metoda mě zaujala individuálním, a hlavně pozitivním přístupem trenérů k jednotlivým plavcům a také tím, jak technicky dobře jejich svěřenci plavou. Velmi na mě zapůsobila první konzultace s Gábinou, její odhodlání, bohaté zkušenosti a její zapálení pro tuto v Čechách méně známou, avšak úspěšnou plaveckou metodu.

Lenka

Trenér

Sport mě vždycky bavil a pořád baví. Všeobecné základy mi dala moje sportovní rodina, skvělí učitelé tělocviku a dále mě pak rozvíjeli mí trenéři volejbalu, který jsem hrála na ligové úrovni 15let. Sportu jsem se rozhodla věnovat i ve svém profesním životě, a proto jsem se po střední škole vrhla střemhlav do studia na FTVS UK. „Plavat“ jsem se sice jako dítě naučila, ale až v rámci studia na vysoké škole jsem zjistila, že to skutečné plavání vypadá úplně jinak, a tak se z něj stal můj celoživotní koníček. Kvalifikace: Jsem absolventka FTVS UK, obor TV a Sport a kurzu plavčík – vodní záchranář. Při studiu na vysoké škole jsem vedla kurzy plavání předškolních dětí. Proč jsem se rozhodla trénovat Swim Smooth? Posledních 20 let pracuji ve firmě, která se zaměřuje na sportovní práva a sportovní TV přenosy. Je to zajímavá práce, ale začala mi chybět ta praktická sportovní stránka toho, co jsem vystudovala a co mě bavilo, tedy aktivní sport. A tak se stalo, že při projíždění webových stránek jsem narazila na stránky Swim Smooth a zhlédla videa z tréninků a z letních campů, které mě velmi zaujaly. Kontaktovala jsem Swim Smooth, potkala se s Gábinou a domluvily jsme se na spolupráci. A mým přáním je, aby takových lidí, které tato metoda zaujme, tak jako mě, bylo co nejvíc….protože „svět potřebuje lepší plavání“.

Roman

Trenér

Šport a voda je môj život, plávaniu sa aktívne venujem od svojích 5 rokov, kedy ma do plaveckého klubu prihlásili moji rodičia, pre jeho zdravotné výhody. Od tej doby ma nadšenie do akéhokoľvek športu, teda okrem futbalu, neopustilo. Kvalifikace: V plaveckých pretekoch som niekoľkokrát vybojoval 1.-3. miesto na majstrovstvách a memoriáloch krajín V4. Počas štúdia na Vysokej škole ekonomickej som školu reprezentoval na akademických pretekoch. Som držiteľom preukazu trenér plavánia III. vydaný FTVS v Prahe, 3. skupiny rozhodcu plávania a taktiež bronzového kurzu plavca zachranára. Proč jsem se rozhodl trénovat Swim Smooth? Swimsmoothakov som často vidaval pri mojích plaveckých tréningoch, až jedného dňa som si povedal, že to proste musím vyskúšať. Mojím nadšením do swimsmooth metódy vás s radosťou nakazím pri naších spoločných tréningoch.

Barbora

Trenér

Plavání se věnuji už od 4 let, kdy mě do plaveckého týmu přihlásili rodiče. Díky skvělému trenérovi jsem si vodu zamilovala a teď už si nedovedu představit týden bez toho, abych si šla zaplavat. Plavání jsem se závodně věnovala do svých 18let. Poté jsem se začala věnovat triatlonu, extrémním závodům a lezení po skalách. K trénování jsem se dostala čistou náhodou, ale hned jsem se našla. Naplňuje mě vidět pokrok plavců a jejich radost z vody. Kvalifikace: Získala jsem certifikáty Trenér plavání III. třídy, Instruktor plavání, Rozhodčí plavání II. třídy. Mám zkušenosti s vedením plaveckých tréninků v Anglii. Jelikož studuji pedagogickou fakultu, více se zaměřuji na trénování dětí. Proč jsem se rozhodla trénovat Swim Smooth? Trenérkou plavání už jsem delší dobu a pořád se chci vzdělávat a učit novým věcem, které přispívají k lepší výuce plavců. S metodou Swim Smooth jsem se setkala na plaveckých závodech, kde mě překvapila skvělá technika závodníků. Začala jsem se více pátrat a kontaktovala paní Gabrielu. V metodě jsem našla to, co jsem dlouho hledala – individuální přístup, komunikace s plavcem, postupnost výuky, ucelenost, názornost. Je to jiný styl výuky, který tu chyběl.

Kateřina

Trenér

V dětství jsem se závodně věnovala plavání s ploutvemi a moderní gymnastice. Tyto dvě aktivity ve mně vybudovaly lásku ke sportu. S nástupem do školy jsem se začala věnovat tanci, a to především baletu, což je aktivita, které se intenzivně věnuji dodnes. Kvalifikace: Strávila jsem dva měsíce v Rakousku jako au-pair v rodině se třemi dětmi a práci s dětmi obecně se věnuji poslední 2 roky intenzivně. Jakožto spoluorganizátor příměstských táborů jsem prošla kurzem první pomoci. Díky studiu Přírodovědecké fakulty mám možnost pochopit fyziologické fungování těla sportovce. Jsem instruktorkou Pilates. Proč jsem se rozhodla trénovat Swim Smooth? Jako tanečník velmi oceňuji přístup hlavní trenérky ke všeobecné pohybové přípravě dětí. Vím, jak je zásadní, aby člověk byl pohybově schopný všestranně a nesoustředil se pouze na vybraný sport a souhlasím s důležitostí nabídky kompenzačního cvičení pro malé plavce.

Gabriela

Hlavní trenér

Sport vždy byl a je mým koníčkem. Při sportu a nejvíce při plavání relaxuji mysl i tělo a dobíjím energii. Voda pro mě znamená očistu, probouzí ve mně radost, rozpoznávám její vůni a hebkost. Ve vodě nejen plavu, ale i hraji vodní pólo, šnorchluji, potápím se, věnuji se kanoistice, jachtingu, windsurfingu a vodnímu lyžování. Kvalifikace: Jsem trenérka plavání I. třídy, instruktorka zdravotního plavání I. třídy a absolventka kurzu vodní záchranář. Absolvovala jsem magisterské studium na FTVS se zaměřením na trenérství plaveckých sportů a zdravotního plavání. Vystudovala jsem SZŠ se specializací všeobecná zdravotní sestra a pracovala jsem jako registrovaná zdravotní sestra v České republice, ve Velké Británii a v Saudské Arábii. Angličtinu jsem studovala v Cambridge centru pro vzdělávání dospělých v USA. Vlastním certifikát mezinárodní akademické zkoušky angličtiny IELTS. Jsem licencovaná trenérka Swim Smooth a jediná držitelka povolení provozovat Swim Smooth plavecké centrum v ČR. Jsem aktivní členkou globálního týmu trenérů Swim Smooth, jedinečné australské filozofie a metodologie výuky a tréninku bazénového plavání a plavání na otevřené vodě. V sídle výukového a tréninkového centra Swim Smooth v australském Perthu jsem se jako první a jediný zástupce ČR získala oficiální licenci "Swim Smooth Coach".

Petra

Supervisor

Sport obecně je mým koníčkem, a i když nejsem ryze vodní živel, metoda Swim Smooth mě velice zaujala. Protože se ráda učím a poznávám nové věci, těším se, že se mi s ní časem podaří posunout můj prožitek z plavání i jeho úroveň kupředu : ). Kvalifikace: Po střední škole jsem žila rok v Anglii, kde jsem pracovala jako Au-Pair. Další zkušenosti s prací s dětmi jsem získala z pozice vedoucí na dětském táboře, kam jsem mnoho let jezdila. Vystudovala jsem bakalářský obor - Marketingovou komunikaci, vždy jsem ale pracovala v bankovnictví. V současné době mě nejvíce zaměstnává role maminky rok a půl staré holčičky. Proč jsem se rozhodla připojit ke Swim Smooth? Ve Swim Smooth pracuji proto, abyste vždy a včas věděli, co pro Vás právě připravujeme, jak se s námi můžete vzdělávat, zlepšovat se a bavit! Abyste se dobře orientovali nejen pod vodou, ale i nad ní a nikdy nic nezmeškali : ).

Kateřina

Supervisor

Sport beru jako formu odpočinku a rozptýlení, metoda Swim Smooth a plavání samotné je pro mne motivující a přínosné. Již jako malá jsem cvičila moderní gymnastiku, hrála závodně stolní tenis a krasobruslila. Baví mě jezdit na kole a v zimě adrenalin na snowboardu. Také své dvě dcery (věk 5 a 2) vedu už od plenek k různým těmto aktivitám. Kvalifikace: Po střední ekonomické škole jsem jako Au-Pair žila rok v Anglii. Zajímavé zkušenosti ve vztahu k dětem jsem získala při organizování a spolupráci při vedení zájmových kroužků, přičemž hlavním oborem byla administrativní a grafická činnost. V posledních letech jsem byla na plný úvazek zaměstnána jako matka svých dvou dcer. Proč jsem se rozhodla připojit ke Swim Smooth? Tento přístup k plavání mě velmi zaujal. Líbí se mi, jak se individuálně a velmi pozitivně přistupuje ke každému plavci.

Jan

Trainee

Sport mě vždycky bavil a pořad žiju sportem. Dříve jsem hrál florbal na vysoké úrovni, ale potřeboval jsem změnu ve sportu. Tak jsem zkusil atletiku, u které jsem zůstal. A v aktuální době atletiku dělám více jak 11 let. Několikrát jsem se účastnil Mistroství České republiky ve skoku o tyči (3. místo v Praze) a 110m př. a oštěpu. Mám za sebou i účast na mistroství Evropy. Kvalifikace: Vystudoval jsem sportovní gymnázium Přípotoční. Po střední škole jsem se rozhodl studovat na FTVS, obor kondiční trenér, kde stále studuji. Mám zkušenosti s vedením kondičního tréninku malých dětí ve věku 6-12 let. Proč jsem se rozhodl trénovat Swim Smooth? Dříve jsem dělal vedoucího na zimním dětském táboře a práce s dětmi mě bavila. Proto jsem se rozhodl jít do oddílu Swim Smooth, když jsem dostal nabídku trénovat děti. Vzal jsem to jako určitou zkušenost k mému studiu na vysoké škole, protože věřím, že se mi to bude v životě hodit.

Tomáš

Trainee

Plavání a sportu obecně se věnuji s malou pauzou celý život. Ve 4 letech jsem se začal učit plavat a v podstatě si díky tomu neuvědomuji dobu, kdy jsem plavat neuměl. S vodou jsem se postupem času zcela sžila s oblibou jsem svým kamarádům říkal, že ovládám jeden z živlů. Kvalifikace: Zatím se mohu „pochlubit“ jen jako Trenér III. třídy, kterou mám díky složení maturity na Sportovním gymnáziu Dany a Emila Zátopkových v Ostravě. Další zkušenosti mám jako instruktor lyžování, 8 let jsem jezdil jako vedoucí na dětské tábory a mám i malou praxi ze školního tělocviku na základní škole v Bruntále. Proč jsem se rozhodl trénovat pro Swim Smooth? Přišlo to ke mně zcela náhodou, tak nějak osudově. Dostal jsem se do kontaktu s jednou maminkou, co si Swim Smooth chválí a protože zjistila, že jsem taky plaval, tak mě do oddílu dohodila. Začal jsem se zajímat o tuto pro mě zcela odlišnou metodu tréninku a víc a víc se mi to líbí. Je to něco zcela odlišného, než za mých mladých let a proto jsem stále zvědavější. Navíc metoda je celosvětově rozšířená a mám kus štěstí, že mužů být jedním z lidí, kteří ji mohou učit v České republice.

Mariana

Trainee

Plavání se věnuji od mala. Začínala jsem v Plavecké škole Pulec v pražských Radlicích, kde jsem se naučila základům plaveckých stylů a mohla tak přestoupit do plaveckého oddílu USK Praha. V oddíle jsem strávila závodním plaváním krásných 10 let. Zúčastnila jsem se mnoha českých i zahraničních závodů a několikrát měla možnost reprezentovat oddíl na mistrovstvích republiky žáků i dospělých. Přičichla jsem i k otužileckému plavání v oddíle I. PKO Praha, které bylo příjemný zpestřením. Při momentálním studiu vysoké školy již není tolik času pro závodní plavání, a tak jsem se rozhodla plavání trénovat, s čímž mám již zkušenosti z oddílu. Ráda bych předala své zkušenosti dál a naučila tak nejednoho školáka či předškoláka něčemu víc, než jen udržet se nad vodou! Kvalifikace: Absolvovala jsem nespočet tréninků pod vedením těch nejlepších trenérů, ze kterých stále čerpám a hodlám je proměnit v trenérskou licenci. Mám zkušenost s vedením kondičního plavání nejmenších a z plaveckých závodů jako rozhodčí II. třídy. Proč jsem se rozhodl trénovat Swim Smooth? Hledala jsem způsoby, jakými bych své plavecké zkušenosti mohla předávat dál a tato metoda a celý oddíl mě moc zaujal. Líbí se radost, ale i odbornost, kterou ke svým svým svěřencům přistupuje.

Václav

Hlavní trenér

Daniela

Trainee

Sportu se věnuji celý život. Už od dvou let jsem uměla sama plavat, ale i k samotnému plavání jsem přidávala jiné sporty, abych zjistila,comě nejvíce naplňuje. Zůstala jsem u plavání a atletiky. Atletice se již nevěnuji, ale plavání mi vydrželo i přes zdravotní potíže až do teď. Plavání mi otevřelo v životě mnoho dveří a nyní cílím na stipendium v univerzitách s plaveckým týmem v Ivy lize. Kvalifikace: Již několik let se umísťuji na 1.-3. Místě na závodech jak přátelských, tak na krajských přeborech. Několik let zároveň udržuji svou pozici do desátého místa na Mistrovství České republiky ve svých hlavních disciplínách – 100mP,50m P, 100m M, 50m M. Technice Swim Smooth se věnuji již 7 let a předávám ji našim nejmenším závodníkům. Proč jsem se rozhodl trénovat pro Swim Smooth? Ve svých devíti letech jsem se doučovala jednou týdně technikuve Swim Smooth, když jsem však zjistila, jak moc mi to pomáhá, rozhodla jsem se přestoupit do Swim Smooth z mého původního oddílu a současně přešla z několika tréninků týdně pouze na tři. Ve dvanácti jsem zjistila, že chci našim nejmenším předat všechno, co jsem se sama naučila a rozhodla se začít trénovat Swim Smooth.

Zdenka

Trainee

Kateřina

Supervisor

Linda

Trainee

Závodnímu plavání jsem se věnovala od šesti do dvanácti let. Následně jsem se rozhodla odsunout plavání stranou a věnovat se volejbalu, po dobu osmi let. Před nástupem na VŠ jsem začala trénovat na talentové zkoušky, ve kterých bylo i plavání. V tu dobu jsem zjistila, že mi to chybí. Začala jsem tedy opět pravidelně trénovat a snažím se zdokonalovat svou techniku. Kvalifikace: Jsem studentkou FTVS, oboru Aplikovaná tělesná výchova a sport osob se specifickými potřebami. Během bakalářského studia jsem absolvovala předměty Základy plavání a Didaktika plavání. Nyní na magisterském studiu mě čekají další. Již třetím rokem se věnuji plavání dětí s poruchou autistického spektra, dříve jako asistent, nyní jako instruktor. Proč jsem se rozhodla trénovat pro Swim Smooth? Od kamarádky se ke mne dostal kontakt na Gábi. Zobrazila jsem si stránky Swim Smooth a jejich odlišná metodika mě zaujala. Vzhledem k oboru mého studia jsem zastáncem individuálního přístupu, dle potřeb každého dítěte. Proto se sama budu ráda ve Swim Smooth vzdělávat a předávat zkušenosti našim dětem.

Kontrola

Hlavní trenér

Nicola

Trainee

Eliška

Trainee

K plavání jsem přišla náhodou. Jako malá jsem jezdila s rodiči na chalupu s bazénem. Jelikož rodiče pracovali na zahradě a já jsem se jim neměla "motat pod nohama", tak jsem se zkoušela zabavit ve vodě. První jen na schůdkách a později jsem se pustila i do hloubky. Plavání mě doprovázelo i na základní škole, ale běh mi byl přednější. Do plaveckého oddílu SpUB mě přivedla až kamarádka v roce 2010. Kvalifikace: Aktivní část plavání přešla v pasivní kvůli zranění ramene. Před zraněním jsem již působila jako pomocný trenér. Navštěvovala jsem bazén bezmála každý den v týdnu (neděle patřila odpočinku). Kvůli kvalifikaci jsem v roce 2017 absolvovala kurz Trenéra III. třídy a začala se naplno věnovat trénování dětí. V plaveckém oddílu jsem přestala působit, kvůli stěhování do Prahy a studiu na Vysoké škole ekonomické. Proč jsem se rozhodl trénovat pro Swim Smooth? Jelikož mi kontakt s vodou dětmi i trenéry chybí, tak jsem vyhledala Swim Smooth. Přístup a metoda k trénování se mi líbí, především díky hravosti a uvědomění, že plavání není jen tvrdá dřina, ale trénink může být i hravý a zábavný.

Kateřina

Trainee

Esports

Hlavní trenér