Swim Smooth
swim school
Menu

Best moments of swim carrier

 1. Příčina a následek

  soustředíme se na důležité 

  Díky vysoké odbornosti naší metodiky víme, že každé nesprávné provedení plaveckého způsobu má svůj důvod. Jako trenéři se soustředíme právě na něj. Pokud například vidíme plavce, který kope nohama hluboko pod hladinou, víme, že příčinou bývá nesprávná poloha hlavy a nedostatečné vytažení. V klidu mu poradíme, jak se při vytažení víc podívat "pod sebe" a téměř okamžitě dojde k nápravě. Bez křiku a stresu a vyřešíme každou chybu či nepřesnost...
 2. Navazující programy

  systematická práce

  Již děti od čtyř let jsme připraveni přivítat v našem Programu Kids Starter - začínáme objevovat krásy plavání při plavání s rodiči, abychom pokračovali samostatně s trenéry ve vodě. Začínající starší děti se již mohou učit v Programech Kids Junior - ve skupinách FUNdamental Blue, Orange či začít skutečně trénovat ve skupině Swim Skills. Velcí plavci již trénují ve skupině Train to Train a jsme přichystáni i pro plavce, kteří mají ambice v pravdě světové.
 3. Zájmová vs. závodní příprava

  pro každého něco

  Moc dobře také víme, že každý nechce plavat pro slávu a medaile, ale prostě jen proto, že se mu ve vodě líbí. Znamená to, brát takové plavce méně vážně? Vůbec ne - naopak takoví jsou velmi rádi za každou příležitost se něco nového naučit a zdokonalit se - tyto plavce je radost trénovat a přichystány jsou pro ně právě programy FUNdamental
 4. Kvalita vs. kvantita

  vítejte v 21. století

  "Co si neodplaveš, to nemáš" a podobná "moudra" slýchají plavci stále velmi často. Kondiční příprava s objemovými tréninky mají jistě u závodníků nezastupitelné místo, ale pokud například osmileté děti plavou pouze objemy a trenéři využívají primárně tento přístup, pak kromě přetrénování dojde jednoduše k tomu, že děti jsou z takového plavání "otrávené". My v první řadě dbáme na vyváženost tréninků - plavecká technika u nás není Popelka, naopak s ní začínáme a jsme tak schopni dosahovat stejných, ne-li lepších výsledků bez nadměrné zátěže dětí.
 5. Individuální příprava

  potřebujete dobrousit diamant?

  Jak úplní začátečníci a neplavci, tak špičkoví plavci mají u nás kdykoliv možnost zvolit si ten nejefektivnější způsob tréninku - osobního trenéra. Například začátečník tak může poznávat plavání s trenérem, který je s ním ve vodě a trpělivě jej provádí vlastním učením, či elitní plavec může využít dlouholetých zkušeností hlavní trenérky k posouvání setinek sekundy či naplnění jiných cílů. S osobními trenéry prostě v našem systému počítáme.
 6. Suchá příprava

  vše souvisí se vším

  Našim závodníkům přinášíme plnohodnotný servis. Tréninky v tělocvičně - "Suchá příprava" je tak koncipována jako soubor pohybových aktivit, které kromě posílení a zvýšení dynamiky přinášejí úlevu přetěžovaným svalovým skupinám, učí plavce vnímat své tělo a starat se o něj. Jedině tak se vydrží těšit z plavání bez omezení a nepříjemností po dlouhou dobu.
 7. Roční tréninkové plány

  přemýšlíme nad tím, co děláme

  Nikdy se nám nestane, že bychom vymýšleli tréninky "z hlavy". Vše co na bazéně děláme, je součástí dobře promyšleného plánu, který výchází nejen z metodiky Swim Smooth, ale opírá se o všechny zásady správné didaktiky. Děti se tak nesetkají s náhodně vybíranými cvičeními, nebo takovými, která by byla nesmyslná či přimo špatná. Tyto roční tréninové plány mezi jednotlivými skupinami se doplňují a navazují na sebe.
 8. Kontrola trénovanosti

  zpětná vazba pro efektivní trénink

  Jak závodních tak u zájmových plavců na začátku a na konci plaveckého roku pořizujeme videa k zachycení pokroku, především ale také měříme dosažené výkony každý trénink. Prioritou opět není dosahování nejlepších výkonů za každou cenu, ale především poskytnutí zpětné vazby, která slouží především k vnitřní motivaci.
 9. U Swim Smooth věříme, že maximální zapojení dětí do vlastního procesu učení, přináší omezení těchto situací. Děti tak díky přístupu, kdy stále vysvětlujeme co a proč cvičí, chápou.
 10. Školení trenérů

  můžete se spolehnout ...

  ...na to, že všichni naši trenéři prochází vstupním školením, které trvá až dva roky tak, abychom byli schopni zajistit špičkovou úroveň naší výuky. Vstupním "minimem" je tak vlastnictví trenérské licence III. třídy a otevřené mysli. Je pro nás důležité, aby naši trenéři byli schopni a ochotni se dále rozvíjet - protože i svět plavání se vyvíjí a proměňuje.
 11. Oddílové závody

  vítejte v líhni vítězů

  Ti z malých závodníků, kteří chtějí začít soutěžit, mají možnost účastnit se dvakrát ročně oddílových závodů - Letních a Zimních. Tyto závody jsou spíš "nezávody", jak jim říkáme předevěím proto, protože i když se na nich snaží každý zaplavat svůj nejlepší výkon, neporovnáváme se mezi sebou, ale naopak společeně řešíme záhadný úkol a sdílíme tak radost z vlastní soutěže.
 12. Vnitřní motivace

  základ úspěchu

  Na závěr to nejdůležitější. Každý plavec, každé dítě, každý z nás je jedinečný. Jsou i tací, kterým vyhovuje, aby na ně trenér křičel ze břehu. Pro velkou většinu dětí ale momenty, kdy jsou pod tlakem trenéra, nebo dokonce rodiče nejsou ničím příjemným a tak v období dospívání se velmi často přestanou věnovat plavání, protože je takové plavání vlastně nikdy nezačalo bavit...

Become a member

Máte zájem přihlásit se do některého z našich programů? Těšíme se na Vás!